خیلی از دوستانی که به تازگی با ای اف تی آشنا شده اند از ما می پرسند که نقاط انرژی دقیقا کجای بدن هستند یا اینکه آیا نقاط انرژی همان کانال های انرژی هستند ؟ بنابراین سعی کردیم که در این مقالۀ کوتاه به این سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. با ما همراه باشید تا عکس نقاط ای اف تی در بدن را با هم بررسی کنیم.

عکس نقاط ای اف تی: نقاط انرژی در ای اف تی چه هستند؟

مسیرهای انرژی در سراسر بدن به مسیرهای چهارده گانه یا مِردیَن‌ها معروفند. مسیرهای انرژی یا مِردین‌ها کاری شبیه کار رگها (برای انتقال خون به سراسر بدن) دارند با این تفاوت که مِردین‌ها، انرژیِ حیات را به سراسر کالبدهای گوناگون ما منتقل کرده و به گردش در  می آورند. بنابراین مردین‌ها با چاکراها و مسیرهای عصبی بسیار متفاوت هستند و کار متفاوتی نیز انجام می‌دهند. 

عکس نقاط ای اف تی: نقاط انرژی همان چاکراها هستند؟

برای اینکه بدانیم نقاط انرژی کدامند، ابتدا باید چند مفهوم ابتدایی را باهم بررسی کرده و با آنها آشنا شویم. امروزه تقریبا همۀ ما با موضوع چاکراها آشنایی داریم.  چاکراها مراکز اصلی انرژی یا بهتر بگوییم مُبدل های انرژی برای کالبدهای دیگر ما (مثل کالبد روانی و اختری و..) هستند و انرژی حیات را به انرژی و سوخت مورد نیاز برای این کالبدها تبدیل می کنند.

درواقع چاکراها مثل قلب برای پُمپاژ خون عمل می کنند. چاکراهای اصلی بدن شامل هفت چاکرا می باشند که از بالای سر تا قسمت نشیمن گاه بوده و در تصویر روبرو قابل مشاهده است.

عکس نقاط ای اف تی

همانطور که ما کالبدهای دیگر خویش مثل روح را نمی بینیم ولی می دانیم که وجود دارند، مردین ها یا مسیرهای انرژی دقیقا مثل رگها، مسیرهای عصبی و شبکه های عصبی در سراسر بدن کشیده شده اند با این تفاوت که دیده نمی شوند.

نقاط انرژی چگونه کار می کنند؟

 همانگونه که مسیرهای عصبی می توانند با یک حادثه دچار اختلال، تنش، پنیک، پی‌تی‌اس‌دی و غیره شوند مسیرهای انرژی هم  قابلیت مسدود شدن دارند. افکار منفی، تضادهای درونی، ترس ها، باورهای منفی، اضطراب ها و تنشها، آلودگی های روحی و ویروسهای غیراُرگانیک می توانند موجب مسدود شدن مسیرهای انرژی شوند.

با توجه به عکس نقاط ای اف تی، نقاط انرژی در کدام قسمتها قرار دارند؟

تعداد نقاط انرژی زیاد بوده و در همه جای بدن هستند ولی در روش ای اف تی بیشتر به نقاطی که در بالا تنۀ بدن قرار دارند ضربه زده می شود که در  تصویر زیر در مورد عکس نقاط ای اف تی، مشاهده می کنید:

  • کف سر
  • بین دو ابرو
  • استخوان انتهای ابروها
  • زیر چشمها
  • بالای لب (زیر بینی)
  • زیر لب (بالای پانه)
  • استخوان ترقوه
  • زیر بغل (در راستای نوک سینه)

با توجه به عکس نقاط ای اف تی، نقاط انرژی و مسیرهای انرژی چگونه پاکسازی می گردند؟

مسیرهای انرژی در گذشته با استفاده از سوزنهای خاص در طب سوزنی پاکسازی می شدند. با این حال امروزه محققان با آزمایشات بسیار روی انسانهایی با مشکلات و اختلالات گوناگون متوجه شدند که حتی ضربه زدن یا مالش دادنِ نقاط انرژی می تواند منجر به بهبود شرایط و وضعیت فرد شود و به این ترتیب روش ساده و اثرگذار ای اف تی ابداع شد. با اینحال قابلیت مهمی که در طب سوزنی به چشم می خورد استفاده از سوزن است که روی پاکسازی ویروسهای غیراُرگانیک اثر بیشتری دارد.

چاکرا

اشتراک گذاری :

Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *