تماس با پشتیبانی

۰۹۳۸۵۳۰۴۲۲۰

ایمیل پشتیبانی

info @ sashasalehi.ir

خدمات ما

عکس نقاط ای اف تی (EFT)

دورۀ جامع ای اف تی و قانون جذب هیپنوتیزمی حاصل ده سال مطالعه و تحقیق و کار مشاوره است و می تواند شما را بی نهایت با خودتان رودر رو کرده و آشتی دهد.

خیلی از دوستانی که به تازگی با ای اف تی آشنا شده اند از ما می پرسند که نقاط انرژی دقیقا کجای بدن هستند یا اینکه آیا نقاط انرژی همان کانال های انرژی هستند ؟ بنابراین سعی کردیم که در این مقالۀ کوتاه به این سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. با ما همراه باشید تا عکس نقاط ای اف تی در بدن را با هم بررسی کنیم.

Table of Contents

نقاط انرژی در ای اف تی چه هستند؟

مسیرهای انرژی در سراسر بدن به مسیرهای چهارده گانه یا مِردیَن‌ها معروفند. مسیرهای انرژی یا مِردین‌ها کاری شبیه کار رگها (برای انتقال خون به سراسر بدن) دارند با این تفاوت که مِردین‌ها، انرژیِ حیات را به سراسر کالبدهای گوناگون ما منتقل کرده و به گردش در  می آورند. بنابراین مردین‌ها با چاکراها و مسیرهای عصبی بسیار متفاوت هستند و کار متفاوتی نیز انجام می‌دهند. 

نقاط انرژی همان چاکراها هستند؟

برای اینکه بدانیم نقاط انرژی کدامند، ابتدا باید چند مفهوم ابتدایی را باهم بررسی کرده و با آنها آشنا شویم. امروزه تقریبا همۀ ما با موضوع چاکراها آشنایی داریم.  چاکراها مراکز اصلی انرژی یا بهتر بگوییم مُبدل های انرژی برای کالبدهای دیگر ما (مثل کالبد روانی و اختری و..) هستند و انرژی حیات را به انرژی و سوخت مورد نیاز برای این کالبدها تبدیل می کنند.

درواقع چاکراها مثل قلب برای پُمپاژ خون عمل می کنند. چاکراهای اصلی بدن شامل هفت چاکرا می باشند که از بالای سر تا قسمت نشیمن گاه بوده و در تصویر روبرو قابل مشاهده است.

بیشتر بخوانید :

عکس نقاط ای اف تی

همانطور که ما کالبدهای دیگر خویش مثل روح را نمی بینیم ولی می دانیم که وجود دارند، مردین ها یا مسیرهای انرژی دقیقا مثل رگها، مسیرهای عصبی و شبکه های عصبی در سراسر بدن کشیده شده اند با این تفاوت که دیده نمی شوند.

نقاط انرژی چگونه کار می کنند؟

 همانگونه که مسیرهای عصبی می توانند با یک حادثه دچار اختلال، تنش، پنیک، پی‌تی‌اس‌دی و غیره شوند مسیرهای انرژی هم  قابلیت مسدود شدن دارند. افکار منفی، تضادهای درونی، ترس ها، باورهای منفی، اضطراب ها و تنشها، آلودگی های روحی و ویروسهای غیراُرگانیک می توانند موجب مسدود شدن مسیرهای انرژی شوند.

عکس نقاط ای اف تی

با توجه به عکس نقاط ای اف تی، نقاط انرژی در کدام قسمتها قرار دارند؟

تعداد نقاط انرژی زیاد بوده و در همه جای بدن هستند ولی در روش ای اف تی بیشتر به نقاطی که در بالا تنۀ بدن قرار دارند ضربه زده می شود که در  تصویر زیر در مورد عکس نقاط ای اف تی، مشاهده می کنید:

 • کف سر
 • بین دو ابرو
 • استخوان انتهای ابروها
 • زیر چشمها
 • بالای لب (زیر بینی)
 • زیر لب (بالای پانه)
 • استخوان ترقوه
 • زیر بغل (در راستای نوک سینه)
عکس نقاط ای اف تی
عکس نقاط ای اف تی

با توجه به عکس نقاط ای اف تی، نقاط انرژی و مسیرهای انرژی چگونه پاکسازی می گردند؟

مسیرهای انرژی در گذشته با استفاده از سوزنهای خاص در طب سوزنی پاکسازی می شدند. با این حال امروزه محققان با آزمایشات بسیار روی انسانهایی با مشکلات و اختلالات گوناگون متوجه شدند که حتی ضربه زدن یا مالش دادنِ نقاط انرژی می تواند منجر به بهبود شرایط و وضعیت فرد شود و به این ترتیب روش ساده و اثرگذار ای اف تی ابداع شد. با اینحال قابلیت مهمی که در طب سوزنی به چشم می خورد استفاده از سوزن است که روی پاکسازی ویروسهای غیراُرگانیک اثر بیشتری دارد.

چاکرا

نقش ای اف تی در پاکسازی

اثر ای اف تی بر پاکسازی، اکنون در همه جای جهان مورد قبول همه قرار گرفته است و خیلی از مربیان کامیابی برای پاکسازی از فنون عالی ای اف تی بهره می برند. برای این که می دانند از بقیه فنها بسیار ساده تر است و موثرتر است. لذا، فقط مربیان کامیابی و اساتید توسعه فردی  نیستند که برای خلاصی از فکرهای منفی و پاکسازی از ای اف تی استفاده می کنند، بلکه روانشناسان نیز به تأثیر این فنون پی برده اند. زیرا متوجه شده اند که ای اف تی در پاکسازی چقدر مهم و موثر است.

اثر ای اف تی در پاکسازی

همانگونه که همیشه در بارۀ اثر فکرهای منفی و احساسات منفی بحث کرده ایم، در این مطلب قصد داریم در مورد اثر ای اف تی بر پاکسازی صحبت کنیم. و باید یک مقدار در مورد موضوع اندیشه های منفی که موجب خلل در نظام انرژی ما می شود تعمق کنیم. وقتی خللی در سامانۀ انرژی بدن ما روی می دهد، مهمترین عامل آن در فکرهای منفی و احساسات ناخوشایند است. لذا می توان با اطمینان گفت که احساسات منفی برآمده از خلل در سامانة انرژی بدن ما است.

بسیاری از احساسات و اندیشه های ما ناشی از گذشته ما ا ست. اگر وسیله ای داشته باشیم که بتوانیم از شر این گونه افکار و احساسات رهایی بیابیم، حتماً از آن استفاده می کردیم. خبر خوب این است که حال با کمک گرفتن از ای اف تی می توانیم خاطرات و افکار و احساسات بد را کنار بگذاریم و آرامش و بهروزی را در زندگی خود احضار کنیم. در این مطلب، در وبگاه تخصصی ای اف تی ساشا صالحی می خواهیم در مورد اثر ای اف تی در خلاصی از احساسات منفی نکات مهمی را برای شما عزیزان در میان بگذاریم.

 

ای اف تی دقیقاً چه کار می تواند کند؟

خبر فوق العاده دیگر این است که ای اف تی می تواند هر نوع خاطره یا احساس منفی را هدف قرار دهد و به راحتی همه آنها را بی اثر کند. اگر با مطالب وبگاه ما همراه بوده اید، تا این نقطه از سفر ما با ای اف تی آشنا شده اید. و مطلع هستید که در فرایند ای اف تی ما به صورت ذهنی، مسئله مورد نظر را مورد دقت و توجه زیاد قرار می دهیم، و در عین حال، با ضربه های سر انگشت خود نقاط نصف النهار را بر می انگیزیم.

رهایی از احساسات منفی با ای اف تی

خبر عالی دیگر این است که این تکنیک نسبت به تکنیکهای دیگر خیلی زودتر جواب می دهد. زیرا در ای اف تی، ضربه زدن بر نقاط انتهای نصف النهارهای انرژی برای بهبود وضع سلامتی روحی و جسمی است. اگر ما به اثر ای اف تی برای رهایی از احساسات منفی پی ببریم، بیگمان وقت را هدر نمی دهیم و در همین وبگاه ای اف تی را یاد می گیریم و از تمام افکار و احساسات منفی رهایی می یابیم.

چرا ای اف تی را بر می گزینیم؟

ای اف تی فنی نو برای پاکسازی احساسات منفی است که می تواند در عرض چند دقیقه نتایج و بازخورد عالی ای از آن به دست آورد. اثر ای اف تی در رهایی از افکار و احساسات منفی وقتی خود را بهتر نشان می دهد که چندین مرتبه ، نتایج عملی آن را تجربه کرده باشیم. بعد از آن بر آن می شویم که با پاکسازی فکرهایی که موجبات ناراحتی و احساست منفی ما می شود، آرامش را به زندگی خود بازگردانیم.

در واقع، در این تکنیک ( ای اف تی) که بسیار مشابه طب سوزنی است ولی این تفاوت را دارد که به جای استفاده از سوزن از سر انگشتان خود استفاده کرده و به نقاطی ضربه می زنید. این شگرد تا حدی نیرومند است که برای احیای سلامت روحی سریعترین و بهترین شگرد است. آنهایی که به پاکسازی و تطهیر درونی خود بهایی نمی دهند، باید آگاه باشند که سرچشمۀ همۀ امراض روحی و عصبی ناشی از افکار و احساسات منفی است.

کارایی ای اف تی بر رهایی از افکار و احساسات منفی

تأثیر ای اف تی بر رهایی از افکار و احساسات منفی برای آنهایی که دست کم یک مرتبه آن را تجربه کرده اند کاملاً روشن است. زیرا کاملاً آگاه هستند که فنی که یکباره خلق و خوی آنها را در جهت مثبت دگرگون می کند و زود جواب می دهد، حتماً قادر است در خلاصی از احساسات منفی به آنها  کمک کند. ولی افرادی که تا به حال آشنایی ای با ای اف تی ندارند، شاید مایل باشند معلومات بیشتری در مورد ای اف تی به دست آورند.

ای اف تی برای رهایی از تنش روحی کرونا

تنش روحی وضعی است که یک واکنش زیستشناختی خاص در جسم به وجود می آورد. وقتی که شما یک تهدید یا چالش بزرگ را حس می کنید، برخی مواد شیمیایی و هورمونها در جسم شما بیشتر می شود که باعث واکنشهای اضطرابی می شود. اگر به فکر علاج و رهایی از تنش روحی نباشید حتماً پیامدهای جبران ناپذیری را موجب می شود.

 چون که تنش روحی و فاشر عصبی اثری ناخوشایند بر همه جنبه های گوناگون زندگی فرد می گذارد باید فرد قادر باشد که انواع اضطرابات را بر حسب شدت بشناسد و پی ببرد که علت تنش روحی او چیست تا راه حلی برای آن مشکل بیابد. همۀ رویدادها وابسته به این است که شخص بتواند نشانه های تنش روحی مثبت یا منفی را بازشناست. در پایان، هم این کارها به معالجۀ تنش روحی و مهار کردن آن منتهی می شود. ای اف تی بهترین روش برای مهار کردن و از میان بردن تنش روحی است.

درمان تنش روحی با ای اف تی

وقتی شما دچار اضطراب می شوید، مهار خویش در آن لحظه کمی مشکل است. قبول کنیم! خیلی ها از صحبت کردن باز می مانند، بسیاری دچار تعرق شدید می شوند. اینها همه سیگنالهای سیستم عصبی مرکزی برای دفاع از بدن است. کافی است با یک شگرد یا فن، ذهن را برنامه ریزی کنیم. مربیان کامیابی و روانشناسان و روانپزشکان وقتی به توانایی ای اف تی پی بردند دست به دامان این فن شدند. زیرا زودتر از هر فنی قادر بود تنش روحی را از بین ببرد.

این را باید بپذیریم که هر کسی قادر نیست به راحتی در شرایطهای بزنگاه، تنش روحی و اضطراب را خود درمان کند، ولی این موضوع بر همه روشن است که همه می توانند از ای اف تی برای درمان تنش روحی و به تنهایی بهره ببرند.

اضطراب و نگرانی، رابطه مستقیمی با ترسها دارند. ترسهایی که ما را در قسمت ایمن ذهن خودمان نگه داشته است و توانایی مخاطره کردن را از ما سلب کرده است. با نگاهی ریزبینتر، می بینیم که اضطراب و نگرانی ما، شاید منبعث از ترس باشد. ترس از این که قادر نباشیم به خوبی سخنرانی کنیم ما را دچار تنش می کند. خبر فوق العاده این است که ترس را می توان با کمک ای اف تی از میان برد و مانع از این شد که ترس، باعث تنش شود.

ای اف تی به صورت خلاصه

پیش از این که در اثر ای اف تی در رهایی از افکار و احساسات منفی تعمق کنیم، شاید شمایی که این مقاله را می خوانید اولین بار است که سخنی در مورد ای اف تی می شنوید یا معلومات بسیار ناچیزی در این مورد دارید که باید به صورت خلاصه در مورد ای اف تی چند موضوع را مطرح کنیم.

ای اف تی (فن آزادی عاطفی) که در ایران به ضربه درمانی و رهاسازی عواطف نیز معروف است، تکنیکی است که برای رهایی از عواطف سرکوب شده و از میان بردن همه خاطره های منفی. این شگرد، شباهت شگرفی به طب سوزنی دارد همانطور که در پاراگراف فوق ذکر شد فرق ای اف تی و طب سوزنی این است که در ای اف تی از ضربات سرانگشتان دست برای آزادسازی مسیر عصبی بهره گرفته می شود. ولی در طب سوزنی از سوزن بهره برده می شود. ترکیب ضربان سر انگشت به نقاطی معین از بدن و بهره بردن از چند جمله و عبارت تاکیدی (affirmative phrases) برای آزادسازی عواطف یکی از مهمترین مشخصات این تکنیک است.

زمانی که می خواهید پاکسازی را انجام دهید باید به این موضوع توجه تام داشته باشید که فقط با تلقین و تمرکز نمی توان نتیجه مطلوبی به دست آورد، زیرا خاطرات منفی بسیار دیر از ذهن پاک می شود. به قولی:

Brain is a good learner, but very bad unlearner

یعنی مغز یادگیرنده خوبی است، ولی چیزی که یادگرفته را به سختی رها می کند. مگر این که راه درست آن را بیابیم و با کمک آن دست به کار درستی بزنیم. تا این لحظه که نوشتن این مقاله در حال انجام است بهترین راه برای رهایی از عواطف بد و منفی همان ای اف تی است.

آموزش حرفه ای ای اف تی

ممکن است هر فرد با نیت خاصی به یادگیری ای اف تی مبادرت بورزد. مثلاً افرادی هستند که می خواهند با ای اف تی ثروت جذب می کنند. ولی به نظر می رسد که بزرگترین مزیت ای اف تی پاکسازی است. تاثیر ای اف تی در رهایی از عواطف منفی برای همه واضح و بدیهی است. زیرا ای اف تی از این نیرو برخوردار است که همۀ تجارب تلخ گذشته که در ژرفای ناخودآگاه شما جای گرفته است را ریشه کن می کند.

همان تجاربی که گهگاهی به سپهر خودآگاه شما وارد می شوند و خلق و خوی شما را پریشان می کنند، یا همان تجاربی که سرچشمۀ بسیاری از آلام جسمانی شما هستند، و وقتی آنها را پاکسازی می کنید، از ناپدید شدن آنها به شگفتی می آیید. از این منظر، ای اف تی ، مثل این که به لحاظ احساسی ما را دوباره به دوران نوجوانی یا حتی پیش از آن (اگر دوران کودکی خوب و آرامی را داشته باشیم) باز می گرداند.

به طوری که در سن 45 سالگی شاید احساس طراوت و سرخوشی یک نوجوان 15 ساله را داشته باشید. با این تفاوت که شما در این سن از پختگی و بلوغ شخصیتی لازم برای مواجهه مناسب با چالشهای زندگی برخوردار هستید، و احتمالاً زندگیتان هم از ثبات باید و شاید بهره مند است. و بالا و پایینها و تذبذبات جوانی و میانسالی تا اندازه زیادی پشت سر گذاشته اید. از این نظر، بزرگترین مزیت ای اف تی، احساس آرامش و سعادت به واسطۀ رهایی از عواطف منفی است.

 • کار نقاط انرژی چیست؟

   همانگونه که مسیرهای عصبی می توانند با یک حادثه دچار اختلال، تنش، پنیک، پی‌تی‌اس‌دی و غیره شوند مسیرهای انرژی هم  قابلیت مسدود شدن دارند. افکار منفی، تضادهای درونی، ترس ها، باورهای منفی، اضطراب ها و تنشها، آلودگی های روحی و ویروسهای غیراُرگانیک می توانند موجب مسدود شدن مسیرهای انرژی شوند.

   

 • برای رهایی از افکار و احساسات منفی کارای دارد؟

  تأثیر ای اف تی بر رهایی از افکار و احساسات منفی برای آنهایی که دست کم یک مرتبه آن را تجربه کرده اند کاملاً روشن است. زیرا کاملاً آگاه هستند که فنی که یکباره خلق و خوی آنها را در جهت مثبت دگرگون می کند و زود جواب می دهد، حتماً قادر است در خلاصی از احساسات منفی به آنها  کمک کند. ولی افرادی که تا به حال آشنایی ای با ای اف تی ندارند، شاید مایل باشند معلومات بیشتری در مورد ای اف تی به دست آورند.

 • راهکار ای اف تی برای رهایی از تنش روحی کرونا چیست؟

   چون که تنش روحی و فاشر عصبی اثری ناخوشایند بر همه جنبه های گوناگون زندگی فرد می گذارد باید فرد قادر باشد که انواع اضطرابات را بر حسب شدت بشناسد و پی ببرد که علت تنش روحی او چیست تا راه حلی برای آن مشکل بیابد. همۀ رویدادها وابسته به این است که شخص بتواند نشانه های تنش روحی مثبت یا منفی را بازشناست. در پایان، هم این کارها به معالجۀ تنش روحی و مهار کردن آن منتهی می شود. ای اف تی بهترین روش برای مهار کردن و از میان بردن تنش روحی است.

   

اشتراک گذاری :

Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *