سایت رسمی ساشا صالحی

دگرمحوری ، راه نجات انسان از درد و رنج

چرا دگر محوری؟

انسانِ امروز بیش از پیش در رنج است و با تمام زیادی خواهی ها و موفقیت هایش هر روز ناتوانی ها و کمبودهایش بیشتر می شود.

وقتی نگاه می کنیم ، می بینم کسانی که از نظر مالی ثروتمندند معمولا دردسرهای روانی بیشتری دارند. فقیران نیز به نحوی بدتر با مسائل خود دست و پنجه نرم می کنند.

خود محوری و درگیر خود و خواسته های عاطفی و مالی خود بودن، عاملی است که انسان را در باتلاق خود و رنج بسیار گرفتار کرده است.

وقتی ما فقط بدنبال پول ، منافع و یا رفع نیازهای عاطفی خودمان هستیم دیگر به اتفاقات جهان اطراف خود توجهی نمی کنیم. حتی به اینکه ما صرفا برای این چیزها به این دنیا نیامده ایم. آمده ایم تا به تکامل برسیم.

اینکه شاید بظاهر شرایط خوبی نداشته باشیم ولی میلیونها نفر در دنیا هستند که آرزوی یک هزارم زندگی ما را دارند و خودِ شمایی که خود را درشرایط بد و بدبختی می‌بینی، برای آنها امیدبخش هستی!

 

از شیوه‌های دگرمحوری می توان به شکرگزاری اشاره کرد.

 • شکرگزاری درواقع توجه آگاهانه به داشته‌های خود است.

شکرگزاری را بهترین نوع مثبت اندیشی می نامند. زیرا همۀ قوانین الهی را در فرآیندِ شکرگزاری بکار می گیریم. با شکرگزاری، توجه بیشتری به خواسته ها و نعمتهای خود خواهیم داشت و همین باعث می گردد که نعمتهای بیشتری را جذب خواهیم کنیم. عشق و ایمان را جایگزین ترس می‌کنیم و هرگاه چیزی یا کسی را از دست داده و یا اتفاق بدی رخ می‌دهد با شکرگزاری نسبت به دیگر داشته‌های خود، حال خود را بهبود می بخشیم و این پیام را به کائنات منتقل می‌کنیم که ما شکرگزار دیگر داشته‌های خود هستیم و اگر بخشی از آن را ازدست داده ایم چشم‌مان را روی دیگر نعمتها و داشته‌های خود نمی‌بندیم.

 

 • دغدغه هایت را بزرگتر کن

هر انسانی با یک طرح الهی یا رسالت شخصی پا به دنیا می گذارد. شما در زندگی رسالت و اهداف بزرگی خواهید داشت و اگر واقعا آنها را بیابید و هدفمند دنبالشان کنید دیگر هرحرف بی‌ارزشی، هر اتفاق کوچکی و هر مسئله‌ی جزئی که در طول روز برایتان رخ می‌دهد شما را آزار نخواهد داد.

فرض کنید بعنوان رئیس جمهور یا وزیر کشور باید در طول روز چندین بار تصمیم‎های بزرگ مالی و سیاسی بگیرید، دراینصورت آیا  در مسیر رفتن به محل کارتان از تصادف ماشین‌تان با خودروی دیگر ناراحت شده و چندین ساعت وقت خودرا در محل تصادف هدر می دهید یا سریعا یک ماشین کرایه کرده و خود را به محل کارتان می رسانید. درواقع شما آنقدر با مسائل بزرگی روبرو هستید که نمی توانید سر مسائل پیش پا افتاده‎ای که مردمِ عادی خود را ساعتها با آنها درگیر می‌کنند وقت و انرژی و اعصاب خودرا هدر دهید.

باید مثل یک قهرمان المپیک که۸ماه فقط به المپیک و طلا فکر می کند زندگی کرد. واقعا عمر ما کوتاه است و ما باید به فکر این باشیم که زندگی‌مان هر روز یک تاثیر بزرگ بر دنیای اطراف بگذارد و دنیا را جای بهتری برای زندگی کنیم.

 • خدمت

ما در هر جایگاه و شرایطی که باشیم باز از نظر روحی روانی ، مالی و… از بعضی افراد جامعه و کشور و جهان، بالاتر و بهتر هستیم و می توانیم با تجربیات و احساس خود با آنها همدلی و ارتباط برقرار کنیم تا از نظر روحی روانی و مالی به آنها امید و نیرو بخشیم. خدمت به همنوع و کار خیر تاثیر بسیار مثبتی در حال روحی خود ما دارد. این کار باعث تفکر بیشتر ما نسبت به دارایی های مالی و خانوادگی و شکرگزاری واقعی و عمیق تر می‌شود. مهمتر از همه با کمک به دیگران متوجه ارزشمندی و مهم بودن خود در این جهان و تاثیر خود در زندگی دیگران و کائنات می شویم.

راه نجات
دگرمحوری
4 نظرات
 1. سينا می گوید

  عالی بود.خسته نباشید.

  1. ساشا صالحی می گوید

   خواهش می کنم.. ممنون بابت توجهتون به آموزش های ما
   همچنین می تونین برای دریافت پکیج کامل ۱۰۰ میلیون با ای اف تی در قسمت پاپ آپ ثبت نام کنید
   برای آموزشها و اطلاع از برنامه های آکادمی هم میتونین به پیج ما بپیوندید
   https://www.instagram.com/sasha.khodeto_bavarkon/

 2. ليلا می گوید

  پست فوق العاده ای بود

  1. ساشا صالحی می گوید

   سپاس از توجهتون به آموزش های ما
   همچنین می تونین برای دریافت هدیۀ پکیج کامل ۱۰۰ میلیون با ای اف تی در قسمت پاپ آپ ثبت نام کنید
   برای آموزشها و اطلاع از برنامه های آکادمی هم میتونین به پیج ما بپیوندید
   https://www.instagram.com/sasha.khodeto_bavarkon/

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید