سایت رسمی ساشا صالحی

دوست داری تو هم ژن خوب باشی؟!!

برگرفته از کتاب "بازگشت امپراطور(جهنم رویایی)"

امان از ژن خوب!!

خیلی وقت است که جُک‌های زیادی در مورد موضوعات مختلفی که درفضای مجازی می‌بینیم و می‌شنویم ساخته می شود. یکی از آن موضوعاتی که همگان در فضای مجازی و حتی تلویزیون مورد تمسخر و نقدقرار دادند داستان “ژن خوب” بود.

شما هم به موضوع “ژن خوب” خندیدید؟

منم خندیدم و در عین حال کمی به فکر فرو رفتم که ژنِ خوب چیست و چه کسانی ژن خوب دارند؟

روزی یک خبرنگار از دونالدترامپ- ثروتمندِ دیروز و رئیس‌جمهورِ امروزِ امریکا- پرسید که شما چطور می‌توانید اینگونه پول درآورید؟ چگونه می‌توانید همه چیز را از دست بدهید و تنها درطول چندسال دوباره اینگونه به ثروت برسید و امروز حتی رئیس‌جمهور امریکا شوید؟!

و او پاسخ داد: “این کاملا ژنتیکی است. ما ژِن ثروت و قدرت، درون خود داریم.”

این حرف‌ها دقیقا شبیه همان پاسخی است که یکی از آقازاده‌های ایرانی به سوال خبرنگاران داده بود که “ما ژن‌مان خوب است”، اینطور نیست!؟

و من همیشه به دوستان و کسانی که برای مشاوره نزدم می‌آیند می‌گویم”اگر یک مطلب خاص را از زبان افراد مختلف یا در مکاتب گوناگون شنیدی، کمی باید آن را جدی بگیری و راجع به آن تحقیق کنی”.

درواقع داستان ژن خوب از یک راز  بزرگ پرده برمی‌دارد. فردی که می‌گوید  ما ژن خوب هستیم درواقع از عزت‌نفس‌اش(حس لیاقت و ارزشمندی خود) و اعتمادبنفس خود سخن می‌گوید. و یک سوال مهم، ما ژن خود را از چه کسانی به ارث می بریم؟

قطعا از والدین خود.

وقتی این فرد می گوید که ما ژن خوبیم ، یعنی ذهن‌مان بگونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که نتیجه اش غیر از موفقیت و خوشبختی نیست.

یعنی در خانواده‌ای بزرگ شدیم که پدر و مادرمان سر سفرۀ غذا بجای صحبت از قسط و نداری، در مورد اهداف و رویاها، توانمندیها، استعدادها و پروژه‌های در حال اجرا، مسائل سیاسی و اقتصادی صحبت کرده‌اند.

چطور می شود فردی که ذهنش در چنین خانواده‌ای برنامه‌ریزی شود آدم ضعیفی بار بیاید. او وقتی از ژن خوب می‌گوید درواقع دارد از نوع تربیت، محیطِ پرورش و برنامه‌ریزیِ ذهنی خود صحبت می‌کند. قطعا وقتی ما دارای خانواده و دوستانی قدرتمند و هدفمند  باشیم نتایج و دستاوردهای خوبی هم در زندگی بدست خواهیم آورد.

منظور از ژن خوب ، ذهن دولتمند و ثروتمند است.

مثلا بسیاری از مردم از نداشتن پارتی می نالند و آن را محکوم می‌کنند که “تنها افراد خاصی که پارتی دارند مزایای خوب دریافت می‌کنند.”

درعین‌حال ، خود ماهم از این پارتی‌ها استفاده می‌کنیم اما چون باورهای ریشه‌ای منفی داریم در برنامه ها و اهداف بزرگتر به خود می‌گوییم ما که مثل آنها پارتی نداریم تا شغل خوب، تحصیلات خوب ، وام‌های کلان و ماشین و خانه آنچنانی داشته باشیم.

همۀ افراد دنیا از پارتی استفاده می‌کنند. اگر شما کسی را در شهرداری و بانک داشته باشید از او در خواست نمی‌کنید تا مسئله‌ای که مدتها برایتان مشکل ساز شده را برای شما را حل کند!؟

دوست من در اینجا حقیقتی وجود دارد. قطعا هر چقدر که ما رشد کنیم و ثروتمندتر شویم و آگاهی،  تخصص و مهارتهای بهتری بدست آوریم، خواهی نخواهی با دوستانی با اعتبارتر، ثروتمندتر ، قدرتمندتر در ارتباط خواهیم بود و قاعدتا می‌توانیم از این ارتباطات بطور سالم استفاده کنیم.

پس بهتر است نوع نگاه‌مان را تغییر داده و به جای این کلمه”پارتی” از واژۀ ” ارتباط موثر” استفاده کنیم.

و اگر شما دارای همچنین ارتباطاتی نیستید باید حتما در مدل زندگی خود تغییراتِ بزرگی ایجاد کرده و تغییر، رشد فردی و مهارتی را در برنامۀ خود بگنجانید. موضوع بسیار مهمتر این است که دقیقا بعلت همان برنامه‌ریزیِ ذهنیِ افراد موفق از روابط موثرِ خود برای موفقیت و برنامه‌های توسعه‌محور بهره می برند. جالب است بدانید افرادی را دیده ام که برای بزرگترین برنامه های تجاری خود حتی پول خرج نمی‌کنند و از دوستان و اعتباری که بین اطرافیان و همکاران دارند بهره می‌برند.

آنها وام‌های کلان برای ایجاد شغل‌ها، تجارت‌ها و ساخت وسازها می‌گیرند و حتی از دوستانِ متخصص خود برای کارهای بزرگ مشاوره دریافت می‌کنند. درحالیکه افراد متوسط و رشدنیافته درهمۀ موضوعات، ادعای دانایی کرده و از ارتباطات خود نیز برای رفع مشکلات بهره می برند. در واقع دو نگاه متفاوت که حاصل دو باور متفاوت و درنهایت دو فرکانس کاملا متفاوت است.

این خود، یک قانون است. افراد موفق، جذب افرادی شبیه خود و افراد ضعیف هم جذب افرادی شبیه به خود می شوند. انسانهای قوی و موفقِ هم فرکانس، بهم جذب شده و با هم تعاملِ برنده برنده دارند.

من بعد از دوسال پیگیریِ مجوز آلبوم موسیقی‌ام، از طریق همین شبکۀ ارتباطی، مجوزم را دریافت کردم. و تازه به قدرت “شبکه انسانی و ارتباطی” پی بردم.

پس بجای اینکه مثل مورچه هی بالا بریم و دوباره بیفتیم، بهتر است مثل کرم ابریشم در خود  پیله کنیم و  بعد رشد کنیم، ارتباطات قوی بسازیم و باز رشد کنیم و ارتباطات قوی‌تر بسازیم.

یک روزی یک استادی گفت: ” در گوشی مبایلتان چندتا شمارۀ افراد خاص و موفق موجوده؟ این تعداد شماره نشان دهندۀ میزان رشد و اعتبار شما در جامعه است.” اگر رشد کنیم، در شرایط خاص می‌توانیم از ارتباطاتِ قویِ خود استفاده کنیم.  و اگر رشد نکنیم، بدلیل اختلاف فرکانسی بین ما با افراد موفق، درصورت نیاز به کمکِ آنها (که در فرکانس بالاتری هستند) آنها رغبت کمتری برای کمک به ما خواهند داشت.

ما باید همۀ تلاش خود را بکنیم که ما هم ژن خوب(دارای ذهن ثروتمند) شویم و آدمهای با ژن خوبِ بیشتری را درکنار خود داشته باشیم. آدمهایی با تفکرات مثبت، رویاهای بزرگ، اهداف بزرگ، ثروت‌ مالی و ارتباطی پاک و اخلاق‌مدار و همچنین عملکردهای بزرگ. آدمهایی که بتوانند در لحظات نیاز، پشتیبان و مشاور ما برای موفقیت باشند و ماهم برای آنها همچین نقشی را ایفا کنیم.

برای اینکار باید ژن و ذهن خود را از مدل قربانی بودن، ضعیف و نالایق بودن به مدل فاعل بودن، مسئولیت‌پذیر و لایق بودن و اقدام کننده بودن تغییر دهیم و روش ای.اف.تی در این مسیر بسیار به ما کمک خواهد کرد.

ای.اف.تی تمام احساسات منفی و خاطرات تلخ گذشته و احساسات بی ارزشی را پاکسازی کرده تا بتوانیم به خودمان بگوییم من لایق این شرایط خوب هستم و باید هر روز سطح زندگی‌ام و استانداردهای آن را بالاتر بیاورم، حتی اگر هم اکنون ندانم چگونه و از چه راهی، اما قطعا آن را یاد خواهم گرفت.

یادت باشد که افراد موفقی چون باراک اوباما در جوانی در بستنی فروشی کار می‌کرده، بروس‌لی و جکی چان روزنامه فروشی و ظرفشویی می کردن و برایان تریسی کارگری و در رستوران کار کرده بود. بسیاری از خواننده‌های بزرگ دنیا هم همینطور. آنتونی رابینز هم همینطور، اما امروز جت خصوصی داره. پس باور کن ژن خوب ساختنی است.

تو هم می توانی رشد کنی، کتاب بخوانی، ورزش کنی، کلاسهای روانشناسی بروی ، مهارتهای خود را ارتقا دهی، در شغل و علاقه و استعداد خود متخصص شوی تا کم‌کم با آدمهای ژن خوب زندگی، کار و تفریح کنی. برای اینکه تغییرات خود را شروع کنی و سریعا به نتیجه برسی می تونی آموزش ای اف تی رو در کنار ما آغاز کنی. خود من با استفاده از ان.ال.‍‍پی و ای.اف.تی در طی چند سال شخصیتی متفاوت از خودم ساختم بطوریکه EFT معجزه ی زندگی من شد.

پس باور کن که تو هم میتونی

تو هم ژن خوب هستی

و باید این ژن (ذهن) را ارتقا دهی.

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید