سایت رسمی ساشا صالحی

تاثیر موسیقی و کلام «بخش ۳»

  • موسیقی  تاثیرگذارترین نوع کلام

چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید کسی که در طول روز ده‌ها موسیقی که همه از درد و رنج و شکست حرف می‌زنند به  خورد ضمیر نیمه‌هشیارش بدهد و همچنان فرد موفقی باشد؟ همین حالا کافی است نگاهی به لیست جدیدترین موزیک‌های منتشر شده بیندازید تا متوجه شوید فرهنگ موسیقیاییِ امروز به لحاظ محتوا تا چه حد به سمت فضای غم و شکست و بعضاً تحقیر و تهدید و خشونت سوق داده شده است.همه می‌دانیم که احساس (خوب یا بد) مهم ترین عنصری است که می‌تواند در آنچه جذب زندگی‌مان می‌شود تاثیر داشته باشد. اگر بخواهیم ساده بگوییم هرآنچه که جذب زندگیمان می‌شود محصول احساساتی است که در گذشته داشته‌ایم؛ و موسیقی عاملی است که به راحتی می‌تواند روی احساسات و البته ضمیر نیمه‌هشیار ما تاثیرگذار باشد.

 

  • استفاده هوشمندانه از موسیقی و تاثیر آن

چند سال پیش در یک مرکز پژوهشی آمریکایی تحقیقی درمورد نوع موسیقی‌هایی که افرادِ موفق و الهام بخش گوش می‌دهند به عمل آمد و نتیجۀ به دست آمده همه را شگفت زده کرد !

از این افراد خواسته شده بود هر کدام شان دو موزیکی که بیشتر از همه از گوش سپردن به آن لذت می‌برند را نام ببرند که در انتها مشخص شد همۀ موسیقی‌های نام برده شده (آن‌هایی که کلام در آن‌ها به کار رفته بود) محتوای انگیزه بخش، امیدوارکننده، مثبت یا شادی‌بخش داشته‌اند و از کلمات مشخصی مانند فردا، امید، قهرمان، پیروزی، خوشحالی، خورشید، صبح بیشتر استفاده شده بود.اگر شما هم به دنبال یک زندگی خوب و پر از موفقیت هستید بهتر است که حواستان به باغچۀ ذهن تان باشد و از قدرت بی انتهای کلمات برروی ذهن غافل نشوید تا بتوانید با دیدگاه مثبت تمام اتفاقات مثبت را به سمت خود جذب کنید.

«ناپلئون هیل»، پدر علم موفقیت، تمام اصول و ابزارهای لازم برای رسیدن به موفقیتِ مادی و معنوی را در کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید شرح داده است. او دراین کتاب یکی از ابزارهای مهم برای رسیدن به موفقیت را تحریک مغز می‌داند و از موسیقی به عنوان یکی از سه محرکِ اصلی مغز نام می‌برد.

و واقعا چه ابزاری مهمتر و در دسترس‌تر از موسیقی!؟

ما موسیقی را همه جا با خود می‌بریم یا بهتر بگویم که موسیقی همه جا با ماست. گویا ما را تسخیر کرده است. با آن از خواب بیدار می‌شویم با آن به سرکار می‌رویم، ورزش می‌کنیم، رانندگی می‌کنیم و حتی با آن مراقبه می‌کنیم و به خواب می‌رویم.

پس به عنوان مهمترین ابزار برنامه‌ریزی ذهن، موسیقی هم می‌تواند بسیار شفابخش و هم بسیار خطرناک باشد. مخصوصا افرادی که در هرم قدرت هستند و از تاثیر و قدرت موسیقی آگاهند از آن در جهت تسخیر ذهن جامعه بهره می‌برند.

از آنجا که در عصر آگاهی هستیم و آگاهی در شعور جمعی پراکنده است، دکتر جو ویتالی و من، همزمان در دو نقطۀ دور از هم در این دنیا، دو کتاب با مضمون، محتوا و هدفی مشترک نوشتیم. درحال نوشتن کتاب سایکومیوزیک بودم که متوجه شدم دکتر جو ویتالی نیز به خاطر علاقه‌اش به موسیقی کتاب موسیقی‌شفابخش را نوشته است.

ما در این دو کتاب تاثیرات مثبت و منفی موسیقی را از جهات مختلف و حتی در ابعاد معنوی بررسی کردیم و روشهای ترکیبی خاصی(همراه با ان.ال.پی، ای.اف.تی و…) برای استفاده بهتر از این ابزار بی‌نظیر ارائه دادیم.

دکتر جو ویتالی در کتاب موسیقی‌شفابخش، تاثیرات مثبت و منفی موسیقی را از جهات مختلف و حتی در ابعاد معنوی بررسی می‌کند. او دراین کتاب قدم به قدم به ما نشان می‌دهد که موسیقی با جسم و روح ما چه می‌کند. از موسیقی به عنوان ابزاری برای افزایش هوش و تقویت سیستم ایمنی و حرکتی نام می‌برد و آن را منبعی سرشار از الهامات و شهود نام می‌برد. او اعتقاد دارد که استفاده از موسیقی (چه شنیدن آن و چه نواختن آن) می‌تواند یک روش شفابخش برای بیماری‌های گوناگون و یک روش خودیاری برای رفع ناخوشی‌های انسان امروزی از استرس و فشارها و بهبود و تقویت روحیه و اعتمادبنفس او باشد. 

پس شما هم می‌توانید با خواندن این کتابِ بی‌نظیر که حاصل سالها تحقیق جو ویتالی است یکبار برای همیشه افسار موسیقی و ذهن خود را در دست بگیرید و از آن در جهت اهدافِ متعالیِ خود در زندگی بهره ببرید.

به روش‌های مختلف میتونید از این موزیک‌ها استفاده کنید قبل شروع کار، وقت استراحت البته اگه دوست داشتین و بعد از اتمام کار.یه کار هیجان‌انگیز هست که اون رو هم پیشنهاد می‌کنم، در حال کار کردن هم بعضی‌اوقات از موزیک  استفاده کنید، اگر کار شما تمرکز بالا بخواد در این صورت موزیک گوش دادن رو در حال انجام کار به شما پیشنهاد نمی‌کنم جای شما خالی الآن که این متن رو تایپ می‌کنم و این مقاله رو آماده می‌کنم دارم به آهنگ‌ها گوش می‌دم، سرعت تایپم هم خیلی افزایش پیداکرده.

 

  • تاثیر آهنگ در مستند علمی حقه های ذهنی

و اما یه چیز جالب. چند وقت پیش برنامه علمی رو می‌دیدم به نام پیامهای نامحسوس و حقه‌های ذهنی و مستندی ساخته بودن از تأثیرات موزیک بر ذهن انسان به‌طور  عجیبی نتایج خارق‌العاده بود. آزمایش این شکل بود که به  شخص یه معما می‌دادن. وقتی نمیتونست حل کنه براش یه موسیقی پخش می‌کردن و بعد از شنیدن موزیک دوباره معما رو به اون شخص می‌دادن. به‌صورت بهت‌آوری اکثر آدم‌ها معما رو حل کردن، این آزمایش رو بارها و بارها تست کردن و از نتیجه مطمئن شدن.

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید