سایت رسمی ساشا صالحی

آیا واقعا بدلیل وجود محدودیت ها، به خواسته خود نمی رسیم؟

جواب این سوال را با قاطعیت می گویم :

خیر.

می گویم خیر ، چون ما به صورت ناخوداگاه به علت‌تراشی برای عدم موفقیت خود می پردازیم که چنین و چنان است. اما اگر از شیوه ی تفکر نقاد استفاده کنیم و خودآگاه شویم، می فهمیم که ما در زندگی، گاه به خیلی چیزهای بزرگ دست یافته ایم.

خب در آن شرایط نیز ، ما همه ی این محدودیت ها را داشته ایم، پس تفاوت در چیست؟

تفاوت اینجاست که ما هرگاه هرچیزی را باتمام وجود خواسته ایم بهایش را نیز پرداخته ایم و به آن رسیده ایم. آنقدر آن خواسته برایمان مهم بوده است که اصلا محدودیت ها را ندیده ایم و با ایمان از آنها عبور کرده‌ایم.

پس اگر برای چیزی در ذهن ناخوداگاهمان دنبال بهانه آوردن و دیدن محدودیت ها هستیم بدانیم که آن را با تمام وجود نمی‌خواهیم.

بعنوان مثال، اگر مادرتان در بیمارستان بستری شود و دکترها بگویند اگرتا فردا عمل نشود فوت می کند و هزینه عملش ۱۰میلیون می شود و شما هم نداشته باشید چه می کنید؟

آیا دیگر برایتان مهم است که با فلانی قهر هستید یا اینکه غرورتان اجازه نمی دهد به یک دوست زنگ بزنید؟

قطعا آنقدر سلامتی مادرتان مهم و ارزشمند است که بقیه  امیال نفسانی، هیجانات و باورهای شما در درجه بعدی اهمیت قرار خواهند گرفت و شاید آن لحظه چنان ناراحت باشید و بدنبال راه حل بگردید که حتی متوجه آنها نشوید که با کسی قهرید یا با کسی ارتباط نزدیک و صمیمی ندارید و یا غرورتان اجازه نمی دهد. زیرا هر ساعت دیرکرد، مساوی است با ازدست دادن مادر.

در آن لحظه شما مثل یک دونده ی دیوانه، فقط خط پایان، یعنی هدف خود که پرداخت پول بیمارستان است را می بینید.

پس در راستای رسیدن به خواسته های خود همیشه از خود بپرسید :

آیا برای بدست آوردن آن هدف، بقیه امیال و هیجانات منفی و حتی راحتی خودم را زیر پا می گذارم یا نه؟

در بیشتر مواقع اهداف ما تنها بدلیل عدم پیگیری و جا زدن بعد ازچندبار تلاش، به نتیجه نمی‌رسند. برعکس آدم های عادی، دلیل موفقیت اکثر کارآفرینان و ثروتمندان دنیا ، دقیقا ندیدن محدودیت ها است. آنها اقدام می کنند و بعد از هر شکست سریعا دوباره بر می‌خیزند و راه دیگری را امتحان می‌کنند.

پس سرعت رسیدن به اهداف به سرعت و قدرت گذشتن از ترس ها، هیجانات و ندیدن محدودیت ها بستگی دارد. پس هر گاه بخاطر غرورتان، ترس‌تان یا هر چیز دیگه از قدم برداشتن در مسیر هدفتان سرباز زدید بدانید که به اندازه چندین سال از هدفتان دور خواهید شد.

در همان لحظه ای.اف.تی را به کار ببندید و موانع ذهنی خود را برطرف کنید تا سریعا دست به اقدام بزنید. ای اف تی کمک می کند تا اعتمادبنفس اقدام کردن را در خود بالا ببرید.

 

آیا واقعا بدلیل وجود محدودیت ها، به خواسته خود نمی رسیم؟

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید