تماس با پشتیبانی

۰۹۳۸۵۳۰۴۲۲۰

ایمیل پشتیبانی

info @ sashasalehi.ir

خدمات ما

آهنگ های انگیزشی به شما قدرت جذب هرچه را که بخواهید می دهد

چرا تاثیر آهنگ های انگیزشی و موسیقی بیش از دیگر ابزار برنامه‌ریزی ذهن است؟

چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید کسی که در طول روز ده‌ها موسیقی که همه از درد و رنج و شکست حرف می‌زنند به  خورد ضمیر نیمه‌هشیارش بدهد و همچنان فرد موفقی باشد؟ همین حالا کافی است نگاهی به لیست جدیدترین موزیک‌های منتشر شده بیندازید تا متوجه شوید فرهنگ موسیقیاییِ امروز به لحاظ محتوا تا چه حد به سمت فضای غم و شکست و بعضاً تحقیر و تهدید و خشونت سوق داده شده است.همه می‌دانیم که احساس (خوب یا بد) مهم ترین عنصری است که می‌تواند در آنچه جذب زندگی‌مان می‌شود تاثیر داشته باشد. اگر بخواهیم ساده بگوییم هرآنچه که جذب زندگیمان می‌شود محصول احساساتی است که در گذشته داشته‌ایم؛ و موسیقی و آهنگ های انگیزشی عاملی است که به راحتی می‌تواند روی احساسات و البته ضمیر نیمه‌هشیار ما تاثیرگذار باشد.

دورۀ جامع ای اف تی و قانون جذب هیپنوتیزمی حاصل ده سال مطالعه و تحقیق و کار مشاوره است و می تواند شما را بی نهایت با خودتان رودر رو کرده و آشتی دهد.

استفاده هوشمندانه از آهنگ های انگیزشی و موسیقی و تاثیر آن

چند سال پیش در یک مرکز پژوهشی آمریکایی تحقیقی درمورد نوع موسیقی‌هایی که افرادِ موفق و الهام بخش گوش می‌دهند به عمل آمد و نتیجۀ به دست آمده همه را شگفت زده کرد !

از این افراد خواسته شده بود هر کدام شان دو موزیک از آهنگ های انگیزشی که بیشتر از همه از گوش سپردن به آن لذت می‌برند را نام ببرند که در انتها مشخص شد همۀ موسیقی‌های نام برده شده (آن‌هایی که کلام در آن‌ها به کار رفته بود) محتوای انگیزه بخش، امیدوارکننده، مثبت یا شادی‌بخش داشته‌اند و از کلمات مشخصی مانند فردا، امید، قهرمان، پیروزی، خوشحالی، خورشید، صبح بیشتر استفاده شده بود.اگر شما هم به دنبال یک زندگی خوب و پر از موفقیت هستید بهتر است که حواستان به باغچۀ ذهن تان باشد و از قدرت بی انتهای کلمات برروی ذهن غافل نشوید تا بتوانید با دیدگاه مثبت تمام اتفاقات مثبت را به سمت خود جذب کنید.

«ناپلئون هیل»، پدر علم موفقیت، تمام اصول و ابزارهای لازم برای رسیدن به موفقیتِ مادی و معنوی را در کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید شرح داده است. او دراین کتاب یکی از ابزارهای مهم برای رسیدن به موفقیت را تحریک مغز می‌داند و از موسیقی به عنوان یکی از سه محرکِ اصلی مغز نام می‌برد.

بیشتر بخوانید :

روش های استفاده از آهنگ های انگیزشی

به روش‌های مختلف میتونید از این موزیک‌ها استفاده کنید قبل شروع کار، وقت استراحت البته اگه دوست داشتین و بعد از اتمام کار.یه کار هیجان‌انگیز هست که اون رو هم پیشنهاد می‌کنم، در حال کار کردن هم بعضی‌اوقات از آهنگ های انگیزشی استفاده کنید، اگر کار شما تمرکز بالا بخواد در این صورت موزیک گوش دادن رو در حال انجام کار به شما پیشنهاد نمی‌کنم جای شما خالی الآن که این متن رو تایپ می‌کنم و این مقاله رو آماده می‌کنم دارم به آهنگ‌ها گوش می‌دم، سرعت تایپم هم خیلی افزایش پیداکرده.

تاثیر آهنگ در مستند علمی حقه های ذهنی

و اما یه چیز جالب. چند وقت پیش برنامه علمی رو می‌دیدم به نام پیامهای نامحسوس و حقه‌های ذهنی و مستندی ساخته بودن از تأثیرات موزیک بر ذهن انسان به‌طور  عجیبی نتایج خارق‌العاده بود. آزمایش این شکل بود که به  شخص یه معما می‌دادن. وقتی نمیتونست حل کنه براش یه موسیقی پخش می‌کردن و بعد از شنیدن موزیک دوباره معما رو به اون شخص می‌دادن. به‌صورت بهت‌آوری اکثر آدم‌ها معما رو حل کردن، این آزمایش رو بارها و بارها تست کردن و از نتیجه مطمئن شدن.

بیشتر بخوانید :

چرا موسیقی شفابخش هر روز رو به گسترش است؟!

در زمینه موسیقی درمانی ، سالها  است که تحقیقات زیادی شده ، کتابهای زیادی نوشته شده و همایشهای زیادی برگزار گردیده است. اما “دکتر جو ویتالی” که یکی از سخنرانان مطرح فیلم راز است و کتاب “محدودیت صفر” رابه همراه “دکتر هو لن” در مورد شیوه مراقبه و فلسفۀ  “هواوپونوپونو” نوشته ، موسیقی را به شیوه ای نوین بکار برده  است.

او در کتاب موسیقی شفابخش درمورد ابزار موسیقی بعنوان یک محرک زندگی ساز صحبت کرده است. همچنین بر  فرکانسها و انرژی موسیقی روی چاکراهای بدن و سیستم ذهن و روح تمرکز داشته است.

او بدلیل اینکه درگذشته موسیقی کار می کرده است ، بعداز آشنایی با هواوپونوپونو ، تصمیم گرفت ساختنِ نوعی موسیقیِ جدید که دارای ساختار موسیقایی مناسب‌تر، آرامبخش‌تر و هماهنگ‌تر برای مغز باشد و همچنین  محتوای کلامی پاکسازی کننده داشته باشد را در برنامه کاری خود قرار دهد.

او درساختار این موسیقی‌ها از فرکانس مناسب ۴۳۲ Hz و کلام پاکسازی کننده و مراقبه هواوپونوپونو استفاده کرده است. همچنین در ضبط اکثر آهنگهای خود  از تکنیک سابلیمینال، برای تاثیرگذاری بیشتر روی ضمیر ناخوداگاه استفاده  شده است که در بخش آخر در مورد آن جداگانه صحبت خواهیم کرد.

در بخشهای بعد به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید موسیقیِ شفابخشِ خود را بسازید و در همه ابعاد زندگیِ خود از آنها استفاده کنید.

او همچنین اعتقاد دارد که هر گامِ موسیقی براساس فرکانس و انرژیهایی که تولید می کند برای یکی از مراکز انرژی بدن(چاکراها) مناسب است.

فرکانس ۴۳۲ هرتز و تفاوت آن با ۴۴۰ هرتز

 نُت لا (A) در استاندارد جهانی دارای فرکانس ۴۴۰ هرتز می باشد و بقیه ی نت ها را بر اساس آن فرکانس بندی می کنند. حال اگر در کوک و تیون کردنِ ساز خود ، نت A را در فرکانس ۴۳۲ هرتز قرار دهیم، اتفاق جالبی می افتد که در ادامه توضیح می دهیم.

طبق صحبت های Brain T Collins(موزیسین و محقق)

با اینکه نُت” A هرتز ۴۴۰ ” استاندارد جهانی است ولی با انرژی ، ریتم و هارمونی طبیعت بدن و کائنات هماهنگ نیست!!

در این میان ،  نُت “لا” یی که در فرکانس فرکانس ۴۳۲ هرتزکوک شود به عنوان نُتِ وِردی(Verdi) شناخته شده و توسط آهنگسازان معروفی همچون موتزارت (اتریشی) و وِردی(ایتالیایی) استفاده شده است. کولینز اضافه می کند که در حقیقت تفاوت بین ۴۴۰ هرتز و ۴۳۲ هرتز ، تنها در ۸ لرزش در ثانیه است ! اما به نظر می رسد همین تفاوت کوچک ، تأثیر زیادی بر روح و روان انسان می گذارد.

این یک رشد مهم در موسیقی و یک حرکت مهم متافیزیکی محسوب می شود که صنعت موسیقی را به شدت تحت تأثیر خود قرار داد.

در آپریل ۲۰۰۸ ، روزنامه نگار هلندی Richard huisken کمیسیونی را با نام “بازگشت به ۴۳۲ هرتز” تأسیس کرد و بیان کرد که این فرکانس در دهه های گذشته استفاده شده است .آنها متوجه شدند که این تیونینگ در ساز قدیمی ویلنِ ” استرادی واریوس(Stradivarius) ” که توسط او و فرزندان او ساخته شده ، استفاده می شده است.

فواید درمانی موسیقی شفابخش و فرکانس ۴۳۲ :

طبق گفته ریچارد هایسکن، موسیقی‌هایی که بر روی فرکانس ۴۳۲ هرتز ساخته می شوند ، لطیف تر و درخشان تر هستند و بخاطر وضوحی که ارائه می دهند ، شنیدن آن ها برای گوش انسان سازگارتر است.

طبق بررسی های انجام شده ، این فرکانس تأثیر زیادی روی چاکرای قلب می گذارد (در یوگا هفت مرکز نیروی روحی و روانی وجود دارد ، که به آنها چاکرا گفته می شود و مرکز احساسات چاکرای قلب است) .

بنابراین شنیدن این نوع موسیقی اثر معنویِ مثبتی بر روی شنونده می گذارد . افرادی که نمی توانند تفاوت دو فرکانس (۴۴۰ و ۴۳۲) را از یکدیگر تمیز دهند ، وقتی به موسیقی هایی که با ۴۳۲ کوک شده اند گوش می دهند احساس گرمی و لذت بیشتری را دریافت می کنند. به عکس زیر دقت کنید. دراین عکس شکل ملکولی آب در زمانی که با دو فرکانس مختلف مرتعش می شود را مشاهده می کنید. تصویر سمت چپ با فرکانس ۴۳۲ مرتعش شده و بسیار زیباتر و منظم تر از تصویر سمت راست است و با توجه به اینکه ۲/۳ بدن ما را آب تشکیل داده است ، تأثیر این فرکانس به خوبی قابل فهم است.

در عکس زیر تاثیر هر گام موسیقی بر شکل آب را مشاهده می کنید.

موسیقی شفابخش
گام های موسیقی

گذشتۀ فرکانس ۴۳۲ هرتز :

آناندا بوسمن(Ananda bosman) موزیسین و محقق بین المللی ، می گوید که در سازهای قدیمیِ مصری از این تیونینگ استفاده می شده است. همچنین موزیسین های یونانی در سازهای خود به طور دائم فقط از این فرکانس استفاده می کرده اند.

یوناییان در افسانه های خود بیان کرده اند که اورفئوس ، خدای موسیقی ، پس از مرگ دوباره زنده شد و به موسیقی ادامه داد و گفته اند که او نیز از این فرکانس استفاده می کرده است!

و اما جوزپه وِردی (Guiseppe Verdi) آهنگساز ایتالیایی ، آهنگ های خود را دقیقا بر روی ۴۳۲ هرتز تنظیم می کرده است. او این کار را به این دلیل انجام می داده است که اعتقاد داشته این تیونینگ برای اُپرا بسیار مناسب است و به همین دلیل اسم نُت A با فرکانس ۴۳۲ را “وردی-Verdi” گذاشته اند.

اما سوالی که پیش می آید این است که با توجه به اهمیت این تیونینگ و فواید استفاده از این فرکانس ، چرا موسیقیِ مدرن و امروزی ، استفاده از آن را تقریباً فراموش کرده است؟

جواب این سوال برمی گردد به سال ۱۸۸۵ که در آن سال تصمیم گرفته شد فرکانس استاندارد جهانی برای نُت لا ۴۴۰ هرتز باشد. یک سال قبل از اینکه این تصمیم گرفته شود، جوزپه وِردی ، نامه ای به کمیسیون موسیقی دولت ایتالیا ارسال کرد که متن نامه اینگونه بود :

“چون که فرانسه استاندارد جدیدی را وضع کرده است ، من پیشنهاد می دهم که ما باید از این سرمشق پیروی کنیم و به صورت رسمی تقاضا دارم که ارکسترهای مختلف شهرهای ایتالیا از قبیل میلان ، تیونینگ را کاهش دهند. اگر کمیته ی موسیقی موافقت کند ، بنابر ضروریت های ریاضی ، ما باید ویبراسیون را به ۴۳۲ کاهش دهیم. این اختلاف خیلی کم است و تقریبا برای گوش قابل تشخیص نیست ولی من خودم را با اشتیاق با آن وفق دادم”.

متاسفانه موزیسین بزرگ در تلاش خود ناموفق بود.

پس ازآن در سال ۱۹۱۷ فدراسیون موزیسین های آمریکا پیچ استاندارد نت A را ۴۴۰ هرتز اعلام کرد و در طی دهه ی ۱۹۴۰ با ساختن موزیکهایی با این تیونینگ آن را جهانی کرد و در نهایت در سال ۱۹۵۳ این فرکانس ، استاندارد ISO 16 را دریافت کرد و باعث شد ۴۳۲ هرتز به فراموشی سپرده  شود.

شنیدن موسیقی شفابخش

 

تاثیر امواج ساطع شده در موسیقی ها روی مغز :

هر زمان که احساس خوبی نداشته و یا افکار آشفته دارید و نمی توانید خوب فکر کنید ، می توانید به “موسیقی شفابخش” گوش دهید. موسیقی شفابخش از امواج مغزی دلتا استفاده می کند ، شما همچنین می توانید از این برنامه برای مشکلات بی خوابی نیز استفاده کنید.

همچنین صداهای شفابخش ، احساس درد را نیز کاهش می دهد و می توانید از آن بجای قرص های کاهش دهندۀ درد استفاده کنید.

اما امواج مغزی و ضرب‌های بینورال چیست و چگونه این موسیقی درمانی تاثیر می کند؟

EEG  و وضعیت مغز

فرکانسهای مختلف
موسیقی شفابخش

از تکنولوژی EEG برای اندازه گیری لرزش های الکتریکی مغز استفاده می شود. نتیجه نمونه EEG شامل عناصر فرکانسی ، عموما زیر ۳۰ مگاهرتز می باشد.

فرکانس ها در چهار دسته تقسیم می شوند :
دلتا ( بین ۰٫۵ تا ۴ هرتز) : خواب عمیق
تتا (۴ تا ۸ هرتز) : خستگی و خواب آلودگی
آلفا (۸ تا ۱۴ هرتز) : رلکس اما آگاه
بتا (۱۴ تا ۳۰ مگاهرتز) : کاملا آگاه و همراه با تمرکز

فرکانس حاکم در الگوی EEG نشان می دهد که وضعیت مغزی چگونه است. اگر دامنه محدوده فرکانسی آلفا بیشتر از بقیه و دربالاترین حد باشد ، گفته می شود مغز در وضعیت آلفا قرار دارد.

 

تغییر وضعیت مغزی به حالت دلخواه

 اگر محرک خارجی به مغز اعمال شود ، قادر است فرکانسهای مغز را از وضعیتی به وضعیت دیگر انتقال دهد. به عنوان مثال اگر کسی در وضعیت بتا باشد (کاملا آگاه) و یک محرکِ “۱۰ هرتز” برای مدتی به مغزِ وی اعمال شود ، وضعیت مغزی معمولا به سمت محرک حرکت می کند. نتیجه ، آرامش یافتن شخص مورد نظر می باشد.

اگر وضعیت مغزی به عامل محرک نزدیک باشد ، نتیجه موثرتر خواهد بود. بنابراین وقتی از فرکانسی به فرکانس دیگر می رویم ، فرکانس آغازین باید تا جای ممکن به وضعیت مغزی شما نزدیک باشد. سرعت تغییر فرکانس باید به اندازه ای باشد که مغز شما همراه با آن تغییر فرکانس دهد. اندازه گیری دقیق وضعیت مغز بدون دستگاه غیر ممکن است، اما می توان به صورت پیش فرض این را مد نظر قرار داد که در طول روز و در حالت عادی وضعیت مغز در حالت بتا و حدودا ۱۵تا ۲۰مگاهرتز  قرار دارد.

تاثیر موسیقی
تاثیر موسیقی روی مغز

تحریک مغز با ضرب های بینورال (دوگوشی)

ساده ترین راه برای تحریک مغز استفاده از گوش‌ها است. اما انسانها نمی توانند صداهایی با فرکانس کم را بشنوند. برای همین از ضرب های بینورال یا ضرب های دوگوشی استفاده می شود. اگر در گوش چپ، فرکانس ثابت ۵۰۰Hz و در گوش راست فرکانس ثابت ۵۱۰Hz پخش شود، این دو فرکانس در مغز با همدیگر ترکیب خواهند شد، و تفاوت آنها یعنی ۱۰Hz توسط مغز دریافت می شود که روشی مناسب برای تحریک مغز خواهد بود.

با کمک روشهای فوق می توان به نتایج زیر توسط ضرب های دوگوشی دست یافت :

مدیتیشین و ریلکسیشن یادگیری و آموزش کاهش نیاز به خواب درمان بیماریهای خاص

 برای خواندن بخش اول مقاله موسیقی شفابخش و شنیدن و دیدن آهنگها از لینک زیر استفاده کنید : موسیقی شفابخش (۱)

 

موسیقی

اشتراک گذاری :

Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *