تماس با پشتیبانی

۰۹۳۸۵۳۰۴۲۲۰

ایمیل پشتیبانی

info @ sashasalehi.ir

خدمات ما

آموزش ای اف تی (کار روی باورها و هویت)

آموزش ای اف تی (بخش دوم) 

 • چگونه ای اف تی را یاد بگیریم؟

آموزش ای اف تی و یادگیری آن بسیار ساده است. ابتدا مسئله خود را به وضوح بیان می‌کنیم. اگر اتفاقی است که قبلا هم رخ داده و تصاویری از آنها وجود دارد که ما را آزار می‌دهد بهتر است یک سناریو و فیلمی یک دقیقه‌ای از آن رویداد در ذهن‌مان بسازیم. برای موضوعاتی که مربوط به سلامت جسمانی است مثل سردرد و مسائلی مثل آن که به باورها و خاطرات گذشته مربوط نمی‌شوند نیازی به ساختن فیلم نیست و تنها بیان موضوع کفایت می‌کند. البته شاید موضوعات احساسی در آن دخیل باشد که بهتر است ریشه آن کشف شوند. مثلا احتمالا فشار کاری یا دعوایی که با همسر خود داریم یا یک تضاد درونی می تواند منجر به یک سردرد شوند.

در مورد خنثی کردن وقایع ناگوار ابتدا بطور سریع و در دور تند شروع به دیدن فیلم در ذهن خود کنید. (از روزهای پیش از وقوع حادثه تا لحظه وقوع و تاثیرات بعد از آن در زندگی  تا امروز) زمانیکه در لحظه روی دادن حادثه به اوج احساس منفیِ خود رسیدید چشم خود را باز کرده و از صفر تا ده به میزان ناراحتی خود نمره دهید.

دوره جامع ای اف تی برگرفته از آخرین دوره های برگزار شده توسط آکادمی است. این دوره شامل تمام دوره های مرتبط با ای اف تی بهمراه مشاوره و کوچینگ شش ماهه مربی است.

دستور اساسی ای اف تی را به خاطر بسپارید. با ساختنِ عبارت تاکیدیِ اصلی و عبارت یادآوریِ مناسب، آن را بر روی هر نوع مشکل روحی و جسمی هدف‌گیری کنید.

این شیوه را بر روی هر مسئله‌ای امتحان کنید.

“گری‌کریگ” این شیوه درمان را روی بیماران جنگیِ بیمارستانی در امریکا آزمایش کرد و به دستاوردهای بسیارشگفت‌آوری دست یافت. اکثر بیماران او، افرادی بودند که فجایع بسیاری را در ویتنام تجربه کرده و دچار ترس‌ها، کابوسها، عدم اعتمادبنفس، و اختلالات عصبی و رفتاریِ زیادی شده بودند. اما بعد از چندین جلسه کاملا بهبود یافتند.

نقاط انرژی ای اف تی
آموزش ای اف تی

نقاط انرژی که باید ضربه زد:

 • انتهای کف دست
 • بالای سر
 • بین دو ابرو
 • انتهای ابرو (گوشه‌ی چشم)
 • استخوان زیر چشم
 • زیر بینی
 • چانه
 • استخوان ترقوه روی سینه
 • زیربغل(کنار سینه)
 • دستور اساسی ای اف تی

مهم : مهمتربن بخش آموزش ای اف تی این است که ابتدا به شدتِ ترس یا سر دردتان از صفر تا ده نمره دهید.

 1. ضربه بر کف دست جملۀ اصلی (جملۀ تصحیح): جمله تاکیدی را سه بار بگویید و در حین گفتن آن، بر نقطه ضربه کاراته (انتهای کف دست) ضربه بزنید.

” با وجود اینکه دچار ……… هستم ، ولی عمیقاً و کاملاً شخصیت خود را دوست دارم و قبول می‌کنم .”

عبارت اصلی اول را به این شکل بسازید :

مثلا :” باوجود اینکه ازارتفاع می ترسم ولی کاملا خودم را دوست دارم و با تمام وجود خودم را می پذیرم و قبول دارم.”

 1. مرحله ضربات بر نقاط :

حدود هفت بار بر هر یک از نقاط انرژی مذکور در ذیل ضربه بزنید و در همان حال عبارت یادآوری-این مسئله اذیتم می‌کند- را در هر نقطه تکرار نمایید.

عبارت یادآوری کوتاه بسازید :

“از ارتفاع می‌ترسم…یا ارتفاع اذیتم می‌کند”

حدود هفت بار بر هر یک از نقاط انرژی مذکور در ذیل ضربه بزنید و در همان حال عبارت یادآوری را در هر نقطه تکرار نمایید.

مهم : بعد از انجام یک دور، ببینید که به شدت احساس، خاطره و درد، از صفر تا ده چه نمره‌ای به مسئله خود می‌دهید.

تا جایی که می‌توانید به شکل اختصاصی کار کنید و ای.اف.تی را به سوی وقایع احساسیِ خاصی که در زندگیِ فرد اتفاق افتاده و می‌توانند ریشه مشکل باشند هدف‌گیری نمایید. اگر لازم است پشتکار داشته باشید، تا به جایی برسید که همه جنبه‌های مشکل ناپدید گردند.

 1. تکرار مراحل :

توجه : در دفعات بعدی جملۀ تصحیح، جمله تاکیدی و عبارت یادآوری به نحوی تغییر می‌یابند که نشان دهنده باقیمانده مسئله و بهبود آن باشند.

تا جاییکه نمره به صفر برسد این روش را تکرار کنید.

نکته: برای یادگیری بهتر و بالا رفتن کیفیت استفاده روش و یافتن ریشه‌های مسائل سعی کنید آن را در نزد یکی از اساتید و مربیان این روش آموزش ببینید.

 • کار روی باورهای منفی و بخش هویت با ای اف تی:

گفتیم که باورهای ما دنیای ما را می‌سازند زیرا ما براساس باورهای خود فکر، احساس و رفتار می‌کنیم. بیشتر باورهای ما مربوط به دوران کودکی و مفاهیم اصلی مثل پول، زندگی، خوشبختی و یا شکست‌هایی است که در هدفها و روابط عاطفی داشته‌ایم. باورها درقالب گفته‌هایی که از افراد اثرگذار زندگی‌مان شنیده‌ایم یا تصاویری که از شکستها داشته‌ایم درما شکل می‌گیرند. پس لازم است به دوصورت از ای.اف.تی برای پاکسازی آنها استفاده کنیم.

 • ابتدا روی ۵ تا ۱۰ گفتۀ افرادی که شما آنها را بسیار قبول داشتید و حرفهای آنها روی شما اثرگذار بوده ضربه بزنید. حتما در هر نقطه ۷بار ضربه بزنید. آنقدر دورها را تکرار کنید تا احساس شما نسبت به آن گفته به صفر برسد.(موضوع حس ارزشمندی یک مثال است. شما می‌توانید روی باورهای خودتان ضربه بزنید)

بیشتر بخوانید :

 •  

جمله اصلی : با وجود اینکه پدرم همیشه می‌گفت دختر به درد هیچی نمی خوره و مادرم رو همیشه تحقیر می کردو کتک می زد یا در خانواده همه به پسرها اهمیت می دادن و معلم مدرسه می گفت زنها عقلشون نصف مرداس اما خودم رو خیلی دوست دارم و کاملا قبول دارم. سعی می کنم راه های جدیدی برای ثابت کردن خودم پیدا کنم.

جمله تکرار : حس می‌کنم آدم بی‌ارزشی‌ام. باور کردم که وجودم برای کسی مهم نیس. لیاقت ندارم. هیشکی منو نمی‌خواد. با این وجود من خودمو دوست دارم. خودمو خیلی قبول دارم. مثل زنهای اثرگذار دنیا کاری می‌کنم که همه مردم زنها رو باور کنن.

 • حالا روی تصاویری و اتفاقاتی باعث ایجاد حس بی ارزشی و عدم عزت نفس شده ضربه می‌زنیم. (حداقل ۵ تا ۱۰ تصویر) مثلا :

جمله اصلی : با وجوداینکه وقتی مدرسه می رفتم همه برای روز عید لباسهای شیک و نویی تنشون کرده بودن و پدرم بهم گفت همین لباس همیشگیتم از سرت زیاده و ما نمی تونیم ازاین لباسا بخریم ، فقط من در مدرسه لباس کهنه و قدیمی به تن داشتم خیلی ناراحت شدم و حس بی ارزشی کردم. با این وجود خودم رو دوست دارم و کاملا قبول دارم.

جمله تکرار : از اینکه پدرم اونجوری گفت خیلی ناراحتم. حس بی ارزشی می کنم. حس می کنم ما پول نداریم. حس می کنم خیلی فقیریم و لایق لباسا و زندگی خوب نیستم.

 • حالا روی باورهای هویتی که نسبت به خود اعتقاد دارید ضربه می زنید. مثلا :

جمله اصلی : باوجودیکه به خاطر اتفاقی که برام افتاد فکر می‌کنم آدم بدشانسی‌ام اما خودم رو کاملا دوست دارم و قبول دارم. من در زندگی اتفاقای خوب زیادی هم برام افتاده که بهشون توجه نکردم. باوجود اینکه فکر می‌کنم لیاقت یک زندگی خوب و ثروتمندانه رو ندارم اما خودم رو کاملا دوست دارم و قبول دارم. حس می‌کنم لایق زندگی خوب نیستم. حس بی‌ارزشی می‌کنم. حس تنهایی دارم. با این وجود خودمو دوست دارم پس حتما راهی برای بهبود شرایط پیدا می‌کنم.

جمله تکرار : حس بدشانسی اذیتم می‌کنه. حس می‌کنم بدشانسم. اتفاقات بد زیاد برام می‌افته. حس می‌کنم بی‌ارزشم و لایق زندگی خوب نیستم.

 

 • موفقیت با ای اف تی (اتصال به موفقیت)

بعد از پاکسازی موانع، در بخش پایانی آموزش ای اف تی می توانیم مسیرهای عصبی جدید برای رسیدن به موفقیت ، سلامتی و ثروت را بسازیم.

بهتر است یک موسیقی دلخواه را پخش کنید.

چشمان خود را ببیندید و بزرگترین رویای خود را تجسم کنید. خود را در سلامتی ، شفا و ثروت و موفقیت تجسم کنید.

کاملا با همۀ حواس خود شرایط را احساس کنید. تشویق افراد حاضر در آن محیط را بشنوید. عطری که در آن فضا پخش شده است و موسیقی بلندی که درحال پخش است را کاملا حس کنید و بشنوید و در تمام سلولهای خود آنها را احساس کنید.

به خودتان افتخار کنید و ثروت و سلامتی را در خودتان احساس کنیدو شروع به زدن ای.اف.تی کنید.

خودم را کاملا دوست دارم. خودم را کاملا قبول دارم.

خودم را کاملا می پذیرم. خودم را دوست دارم و هر روز قوی تر و سالم تر و ثروتمندتر می شوم. من راه های رسیدن به موفقیت را یاد میگیرم.

برای یادگیری حرفه ای ترِ  ای اف تی و بازسازی شخصیت، عزت نفس و افزایش قدرت جذب
در چهل روز می توانید پکیج معجزاته ای اف تی رو مطالعه و آگاهانه تهیه کنید.

اشتراک گذاری :

Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram

آخرین مقالات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *