پارادایم شیفت جو ویتالی

آخرین پارادایم شیفت زندگی، آخرین اتمام حجت و برنامه من برای شمایی است که میخواهید زندگی خود را تغییر دهید.

فکر کن این نامه ای از سمت خدا و آخرین ارتباط او با توست. می‌دانم تو هم مثل من رویاهای زیادی داری و اگر  بگویم که قرار نیست هیچ وقت به آنها برسی احتمالا خیلی نارحت می‌شوی ولی خب حقیقت این است که تو قرار نیست به رویاهای قشنگت برسی!

مگراینکه در روندِ تفکر، احساس و برداشت مثبت، و درنهایت عملکردت، تغییرات کوچک با تاثیرات بزرگ ایجاد کنی. دراین مقاله قرار است درمورد تغییراتی صحبت کنیم که سال جدید را برایمان آخرین سال زندگیِ بدون حسرت خواهد ساخت اما پیش از شروع باید بگویم یادگیری ای اف تی از نان شب هم برایتان واجبتر است زیرا تا زیرساخت ذهنی و احساسی مناسب نداشته باشید و باورهای منفی و خاطرات تلخ و احساسات بی ارزشی خود را پاکسازی نکنید آنها بعد از مدتی شما را زمین گیر خواهند کرد. و EFT با پاکسازی آنها سرعت تغییر و موفقیت شما را چندین برابر می کند.  :

 

این پکیج آموزشی که به صورت تصویری و صوتی ارائه می شود شامل چند دوره ، سمینار و آخرین وبینارهای برگزار شده دکتر جو وایتالی است.

پارادایم شیفت اول : آماده شو  :

اگر زندگی و مسیر موفقیت را مثل یک بازی فوتبال بدانیم، می بینیم که تیم فوتبال ایران برای بازی با تیم عمان و چین، مثل همیشه عادی تمرین می‌کند اما اگر بخواهد با برزیل بازی کند، یکماه بدنسازی و اردوی تمرینی می رود، بازیهای حریف را آنالیز می‌کند و به آب و آتش می‌زند تا حسابی آماده بازی شود. هدفهای بزرگِ ما مثل تیم برزیل هستند. نمی توانیم بدون اینکه آماده شویم وارد مسابقه شویم و توقع بُرد داشته باشیم. ما باید کاملا شمشیر خودمان را تیز کنیم و حتی احتمال شکست و سختی های زیاد را نیز در نظر بگیریم.

بیشتر بخوانید :

 

پارادایم شیفت دوم : صد در صد مسئولیت خودت و هدفت را  بپذیر :

یادت باشد، این زندگی توست نه کس دیگر. این رویا و  هدف توست نه کس دیگر . پس تو ارزشمندترین آدم زندگی‌ات هستی . قرار نیست کسی رویای تو را به سرانجام برساند یا در این مسیر کمک‌ات کند جز خودت . پس از کسی توقع نداشته باش. اگر کسی هم کمکی کرد لطف کرده است.

آدمهای موفق و رهبر منتظر هیچکس نخواهند ماند. مسئولیت شکستها و دردهایت را هم قدرتمندانه و بالغانه به گردن بگیر و بجای غرغر کردن که کار اُردکهاست ، عقابگونه بدنبال راه حلهای جدید باش.

بیشتر بخوانید :

 

پارادایم شیفت سوم : هدفهایت را بنویس و روی آنها غیرت داشته باش.

بدون هیچ قضاوت ، بهانه و محدودیتی شروع کن به نوشتن تمام آرزوها ، هدف ها و خواسته هایت . فرض کن اگر پول کافی داشتی کدوم هدفهایت و چه شغل و علاقه ای را دنبال می کردی؟!

رویایی که حس زندگی به تو می دهد را انتخاب کن و قدرتمندانه زمان ، مکان ، شرایط رسیدن و اقداماتی که برای رسیدن به آن باید انجام بدهی را تعیین کن. حالا جلویش یه جمله ی غیرتی بنویس که مجبورت کند هر روز قدمی برایش برداری.

مثلا  :

یا هدفت را تیک بزن یا  هدف ات را تیک بزن. جونمم بدم ولی تیکش می زنم. یا موفق میشی یا میمری.

تنها در صورتی می توانی به رویاها و اهدافت برسی که مردم از وجودت ، رفتارت و عملکردت بوی غیرت، ایمانِ فعال و اقدام جسورانه را حس کنند. اما اگر یک روز مثلا به ورزش نرفتی شروع به خودزنی و شلاغ زدن نکن. بگو عیب ندارد که امروز نرفتم نیاز به استراحت داشتم در عوض فردا کمی بیشتر ورزش می‌کنم. احساس گناه و عذاب وجدان یکی از بدترین تخریبهای عزت نفس و مهمترین موانع نرسیدن به موفقیت و هدف است.

پارادایم شیفت چهارم : امروز میمیری و….

اگر می خواهی کمترین کاهلی را درمسیر هدفت انجام دهی، اگر میخواهی مثل آدمهای دیگر بعد ازیک هفته هدفت فراموشت نشود ، هر روز اول صب با خودت این جمله را مرور کن.

امروز آخرین روز زندگی من است و من فقط همین امروز را وقت دارم که کوچکترین قدمی در مسیر هدفم بردارم. واین دروغ نیست. هزاران نفر را دیدی که امسال چقدر راحت در سن کم از بین ما رفتند. پس اگر فکر کنی که “حالا فرصت برای انجام اون رویاها زیاده”و حالاحالاها زنده ای،  ذهن،  بی‌ارزشترین کارها را جلو پایت می‌چیند تا وقتت را با چت و تلفن و تلویزیون هدر بدهی و بعد از چند سال می بینی که باز هم در حسرت رویاهای خودت هستی و هنوز آنها برایت دور از دسترس‌اند.

برای افراد کمال‌طلب که دست به عمل نمی زنند این تنها راه حل است که مجبورشان کند کاری حتی کوچک برای هدفشان انجام بدهند .

هر روز فقط یک قدم کوچک در مسیر اهدافت بردار. فقط یک قدم.

گوشی‌ات را هم برای ساعت های مختلف مثلا ۹صب ، ۱۲، ۱۵ ؛ ۱۸ و ۲۱کوک کن و روی صفحۀ زنگِ هشدارِ گوشی این جمله را بنویس که خوداگاهت کند :

“الان داری باخودت و زندگی‌ات چه کار می کنی؟”

 

پارادایم شیفت پنجم : پیگیرباش

هیچکس قرار نیست برای تو کاری انجام بدهد ، یعنی وظیفه ای ندارد . حتی پدر و مادرت، چه برسد به آدم های جامعه. پس مثل یک رهبر قدم بردار و منتظر هیچکس نباش.

متاسفانه ما در مملکتی زندگی می‌کنیم که تعهدات اخلاقی و کاری ، زیاد جدی گرفته نمی شود.

پس تنها خودمان هستیم که باید به هدفمان تعهد داشته باشیم و کارمان را مرتب پیگیری کنیم.

تجربه به من ثابت کرده که متعهد ترین و خوشنام ترین افراد و موسسات هم، در پروسۀ انجام پروژه گاها بسیار اذیت می کنند و فقط شرایط خود را درنظر می‌گیرند. حتی گاه فایلهای مربوط به پروژه را اشتباها به ویراستار فرستاده یا ویرایش می‌کنند . قطعا تو هم تجربه های زیادی دراین خصوص داری. پس نیازمند اینیم که خودمان شدیدا نسبت به رویاهای خود غیرت داشته و بدون هیچ رودربایستی و ترسی، هر روز کارمان را پیگیری کنیم تا به نتیجه ی نهایی و دلخواه برسیم.

مثل سرهنگ ساندرز و ادیسون . تمام آدمهای موفق دنیا تنها با داشتن این خصلت به موفقیت رسیدند. هیچ چیز جای پیگیریِ مُصرانه را نمی گیرد. باید به هدفتان گیر دهید تا بدستش بیاورید.

عمل کردنِ سریع و پیگیریِ مصرانه نشانه ی ایمان و باور به هدف است.

موفقیت مساوی است با **پیگیری پیگیری پیگیری**

پارادایم شیفت ششم : سریعتر شکست بخور

برخلاف آنچه آدم های معمولی تصور می کنند و از شکست می ترسند ، افراد موفق دنیا می دانند که موفقیت اصلا بدون شکستهای کوچک و بزرگ معنا ندارد . زیرا اصلا شکستی وجود ندارد. آنها نتایج هستند. باید روشهای گوناگون را بکار برد تا به نتیجه دلخواه رسید. بسیاری از افراد کمال‌طلب فقط بخاطر ترس از همین مسئله، دست به عمل نمی‌زنند. آنها منتظر می مانند تا همه شرایط برای اقدام فراهم شود. که خب هیچوقت هم این اتفاق نمی افتد.

برایان تریسی می‌‌گوید :

اگر می خواهی به اهدافت برسی )درهرزمینه( سریعتر و بیشتر شکست بخور. شکست خوردن، نیازمند اقدامات بیشتراست که در نتیجه باعث درس گرفتن ، تغییر مسیر و پختگی ما می شود . یادت باشد کِشتی‌ای که در ساحل و اسکله بماند زنگ خواهد زد.

بیشتر بخوانید :

 

پارادایم  شیفت هفتم : خودت را رهبری کن

و در نهایت، آخرین پارادیم شیفت زندگی شما؛ خودت را دوست داشته باش و خودت را لایق هدفهایت بدان . اگر اتفاقی که توقع داشتی رخ نداد به جای اینکه حالت بد شود از روش ای.اف.تی استفاده کن تا سریعا احساس و ارتعاش خود را تغییر دهی. این یعنی کنترل احساسات و رهبری خود. خودت را  برای انجام کارهای کوچکی که در مسیر هدفت انجام می دهی تشویق کن. مثل کوه، پشت خودت و هدفت بمان و مرتبا خودانگیزشی داشته باش.  تنها کسی که می تواند، درشرایط خوب و بد به تو انگیزه دهد خودتی.

گفتگوهای درونی، یکی از عوامل مهم و قدرت دهنده است. یک جمله ی مثبت یا منفیِ درونی می تواند )برداشت ما( نظر و تصمیم ما را نسبت به مسیر و هدف تغییر دهد. پس اگر روی هدفت مثل مادرت غیرت داری ، حتی اگر شکست خوردی هم با خودت بگو”شکستی وجود ندارد ، بلکه من یک بازخورد و تجربه گرفتم. این یعنی راه های دیگری هم برای رسیدن به هدف وجود دارد. و اگر این درس ها و تجربه ها را زود تر یاد بگیرم زودتر به موفقیت می رسم.”

اشتراک گذاری :

Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *